Inflacja w sklepach grudzień 2023 Raport UCE Research i Uczelni WSB Merito

indeks cen w sklepach detalicznych

Ich liczba wzrosła niemal czterokrotnie w porównaniu do roku wcześniej. – Przestępcy bezwzględnie wykorzystują podatność ofiar na socjotechnikę – ocenił Sebastian Kondraszuk, dyrektor CERT Polska. CEO Magazyn Polska to portal skierowany do przedsiębiorców, inwestorów, menedżerów, właścicieli firm, prezesów i kadry zarządzającej.

  1. – Konsumenci powinni nastawić się na rosnące ceny głównie art. mięsnych, zbożowych, mlecznych oraz olejów i tłuszczów.
  2. Pozostałe cztery zanotowały wzrosty.
  3. Zdaniem Karola Kamińskiego, konsumenci nie powinni sugerować się sezonowymi obniżkami, tylko poważnie szykować się na wzrosty.
  4. Nie oznacza to jednak, że na półki sklepowe powróciły ceny sprzed dwucyfrowego wzrostu inflacji.

Takiego spadku cen, jak w czerwcu, nie było od początku roku. W sklepach było taniej średnio o 6% w stosunku do maja. Aż 8 z 12 badanych kategorii poszło w dół. W miesięcznym https://www.dowjonesanalysis.com/dow-jones-may-see-niektore-profit-podejmowanie-ahead-of-us-praca-sprawozdanie/ zestawieniu widać, że w lutym podwyżki wyniosły 10%, a w marcu – o 0,03%. W kwietniu zanotowano obniżkę o 2,6%. Mimo obserwowanych wahań, pierwsze półrocze br.

Techniczna recesja w Wielkiej Brytanii. Imigranci z Polski mają powody do obaw

W ocenie eksperta, mało prawdopodobne jest, abyśmy w marcu odnotowali spadek dynamiki cen w tej kategorii do poziomu jednocyfrowego. Jak wskazał Kamiński, od dłuższego czasu spada spożycie wyrobów mięsnych. «Branża rekompensuje sobie straty, 5 rzeczy które chciałbym wiedzieć zanim zacząłem handlować podnosząc ceny. Do tego trzeba wziąć pod uwagę wzrost inflacji i cen surowców wykorzystywanych w produkcji, oraz większe koszty utrzymania zwierząt» – zaznaczył. Jak oceniał, prawdziwa drożyzna w tej kategorii dopiero nadejdzie w 2022.

indeks cen w sklepach detalicznych

Roku w porównaniu do 2020 na 12 analizowanych kategorii produktów spożywczych aż 10 zdrożało w porównaniu do 2020 roku, a tylko 2 potaniały. Średnia ze wszystkich kategorii produktów wskazuje, że w ub. Roku w sklepach było drożej o 5,1 proc. Dr Orpych spodziewa się, że ogólny spadek dynamiki wzrostu cen w sklepach nadal będzie kontynuowany i w październiku może wyhamować do jednocyfrowego poziomu.

Deja una respuesta